Sledovaná doba na aktivitě

Systém neustále přizpůsobujeme požadavkům našich zákazníkům a proto bychom rádi představili novou funkcionalitu v docházkovém systému SYSDO, kterou je sledování odpracované doby na aktivitě.

Aktivity jsou velmi variabilně uživatelsky definovatelné – můžeme sledovat odpracovaný čas na různých projektech, střediscích či pro různé zákazníky (sledování nákladů) nebo se můžeme soustředit na sledování délky trvání různých činností zaměstnanců (sledování výkonnosti zaměstnanců). A to vše navíc přehledně zobrazit pomocí reportů aktivit.

Aktivita, potažmo konkrétní atribut aktivity (typ: sledovaná doba) je svázán s typem přístupu (funkce Vstup). Tyto přístupy jsou poté přiřazeny do HW nebo SW čteček. Všechny modely čteček podporují typy přístupu svázané pouze s jedním atributem aktivity (jeden typ přístupu = jeden atribut aktivity) kromě mobilního terminálu, který podporuje výběr z různých atributů i z různých aktivit (jeden typ přístupu = více atributů i z více aktivit).

Pár následujících kroků popisuje jednoduché nastavení systému pro sledování doby na aktivitách:

1. zapnutí aktivit: AdministraceFirmy – editace firmy – (Pokročilý režim) – záložka Aplikace – záložka FunkceAktivity: ANO

2. vytvoření typů přístupu: AdministraceTypy přístupu(+) Přidat

 • název, text tlačítka čtečky, ikonu a barvu vyplňte a nastavte dle dle libosti
 • funkce musí být Vstup

3. vytvoření aktivit: Administrace – Aktivity – (+) Přidat


 • nastavte libovolný počet atributů typu sledovaná doba (případně kombinujte s dalšími typy atributů)
 • k typu atributu sledovaná doba přiřaďte typ(y) přístupu (tlačítko Přístupy)

4. přiřazení typů přístupů do čteček: Administrace – Čtečky – editace čtečky – Typy přístupu / Kustomizace


Nyní je vše hotovo. Uživatelé si mohou zadávat přístupy (na HW nebo SW čtečkách), které jsou spárované s atributem aktivity. Pokud si uživatel tento typ přístupu zadá, začne se počítat doba strávená touto aktivitou. Sledování doby je ukončeno zadáním dalšího přístupu. Podle funkce tohoto přístupu se pak odvíjí také odpracovaná doba v docházce:

 • funkce Vstup – ukončí se sledovaná doba na aktivitě, ale nepřestane se počítat odpracovaná doba v docházce
  • tento typ přístupu může být obyčejný nebo spárovaný s atributem aktivity (začne se sledovat doba na jiné aktivitě)
 • funkce Pauza – ukončí se sledovaná doba na aktivitě a také se přestane počítat odpracovaná doba v docházce do doby, než se uživatel vrátí z pauzy
  • návrat z pauzy se může zaznamenat obyčejným typem přístupu s funkcí Vstup nebo typem přístupu s funkcí Vstup, který je spárován s atributem aktivity (začne se sledovat doba na aktivitě)
 • funkce Výstup – ukončí se sledovaná doba na aktivitě a také se přestane počítat odpracovaná doba v docházce

Aktivity je možné zobrazit v náhledu dne či aktivit (Úvod – záložka Plán).
Pro přehledné zobrazení všech aktivit za vybrané období u všech zaměstnanců rozdělených do pracovních skupin je vhodné použít záložku Náhled aktivit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *