Fond

Fond lékaře a OČR ocení především zaměstnavatelé ze Slovenské republiky řídící se zákonem č. 311/2001 Z. z. (Zákonník práce).

Fond lékaře a OČR je nejprve nutné povolit v editaci firmy (Administrace – Firmy) v záložce Aplikace, v záložce Funkce, část Fond.

Jakmile je fond povolen, v menu Administrace se objeví nová položka Fond.

Zde je možné všem nebo jen některým uživatelům nabít fond lékaře nebo OČR na zvolené období (nejčastěji jeden kalendářní rok).

V Administrace – Fond si můžete přehledně zobrazit nabití a čerpání jednotlivých fondů pro konkrétní uživatele.

Systém následně automaticky při vkládání nového plánu nebo žádosti kontroluje čerpání tohoto fondu. Čerpání je také samozřejmě kontrolováno u schvalování / zamítání žádostí.

V případě, že je fond vyčerpán, uživateli není dovoleno požádat o plán lékaře nebo OČR. Pokud nový plán vkládá správce docházky (uživatel s dohledem), je možné se dostat i do záporného fondu.

Uživatel nemůže požádat o plán lékaře nebo OČR také v případě, že má již vložené plány do budoucnosti a tyto plány v součtu přesahují zbývající fond. Plány v budoucnosti se započítávají průměrnou hodnotou plánů z minulosti.

Jak už bylo řečeno, pokud zaměstnanec svůj fond vyčerpal, je možné povolit při vkládání plánu nebo schvalování žádosti i záporný fond.

U typu plánu lékař lze také zvolit možnost Nadpracovat – Ano, zaměstnanci se poté návštěva lékaře nepočítá do odpracované doby (a ani do fondu lékaře).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *